Usindi talu sissekanded: veevärk, projektum, sarikapidu

Lisan juurde ka natuke uuemat materjali. Vahepeal olen suutnud pool Usindi majast maha lammutada ning käimas on uue katuse tegemine. Suurem missioon on enne sügist maja väline karp kinni saada. (Aknad/uksed ette ning seinad soojaks).Usindi maja Usindi maja

Valmis ka majast eelprojekt, mis on abiks ehitusloa saamisel. Nagu näha, saab vanast traditsioonilisest talumajast täitsa tavalise moega eramaja. Üldine pindala on 115 ruutmeetrit, mis on meite pere jaoks täitsa piisav. Projekti autor on Karoliine Kallaste.

Ma arvan, et projekti täielikuks realiseerimiseks kulub meil veel 2 pool või kolm aastat. See on enamaltjaolt kooskõlas ka esialgse eesmärgiga. Nimelt 2013 a kevadel seadsin sihi, et maja peab 5 aastaga korda tegema.

2015 a kevadel saime tallu EAS-i ja Salme valla toel Hajaasustuse vee ja kanali programmiga krundile uue puurkaevu, trassid ning välise kanalisatsiooni. Kõik tehti ära nagu naksti ning nüüd vooldab kaevust täitsa puhas vesi. Jään natuke igatsema neid aegu, kus sai puhast vett pudelitega Kõrgema rinka allikalt. Kui aga elekter ära läheb ning pump jääb seisma, siis saab toredaid aegu meenutada. 🙂

Usindi veetrass

Usindi veetrassi kaevik

IMG_6675IMG_6680

Teepõllu Juss käis heina kaarutamas ja hõikas traktorist, et tuleva nädala alguses lubab vihma. Meite majal polnud siis ei uut, ega vana katust peal. Kutsusin sõbrad ja külamehed kokku ning ajasime sarikad ühe päevaga peale. Aluskatte ja roovitusega aga läks kauem, seega paraku ühe päevaga jäime hiljaks ning katuseta maja sai vihma. Õnneks midagi rikki ei läinud ja mööbel suuremaid veekahjustusi ei saanud. Hetkel näeb tööjärg ette katuse plaatide paigaldamist.

IMG_6707IMG_6769IMG_6725IMG_6694

Maja tagumine külgsein oli 15-20 cm välja vajunud ning selle tõmbasime koormarihmadega tagasi paika. Hiljem puurisime augud ning fikseerisime keskmise vaheseina külge kinni nii, et see enam tagasi välja ei vajuks.

IMG_6782IMG_6801

Pärast pikka ja väsitavat tööpäeva sai peetud ka vahva sarikapidu.

IMG_20150709_200615IMG_20150716_140808IMG_20150709_201049IMG_20150709_200652

Asi areneb, tasa ja targu, kuid siiski. Pigem olen sedasorti inimeseloom, et pea läheb ennem ees ära ja teod tulevad aegamisi järgi. Nii palju oleks teha ja näha.

IMG_6764

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s